Geoblog.pl    onewayticket    Podróże    Ameryka Centralna,Poludniowa oraz Kuba    O boze jaki on czaarny!

O boze jaki on czaarny!

Gwatemala
Gwatemala, Puerto de San José

Oczywiscie mowa tu o piasku i mam nadzieje ze ktos nie pomyslal o czyms innym hahhaa! Nie wiem czemu wielu ludziom czarne plaze zle sie kojaza i nie kazdy ma ochote na nie jezdzic chociaz mam wielu znajomych ktorzy byli na Teneryfie i bardzo sobie chwalili.Jako ze w Gwatemali sa czarne plaze(sa tez i biale na morzu karaibskim) nie omieszkalismy tam pojechac i z cala odpowiedzialnoscia musze stwierdzic ze sa super i polecam kazdemu po prostu jest wiecej zabawy z czarnym piachem np mozna sie wymazac jak diabel i wystraszyc zone albo czyjes dziecko lub cos w podobie. Na miejsce czarnego szalenstwa wybralismy Port of San Jose poniewaz polecali to miejsce Gwatemalczycy a w przewodniku nie ma o nim ani slowa i pytam sie redaktorow dlaczego bo miejsce jest warte kazdego wydanego centa. Po pierwsze bardzo latwo i tanio mozna sie tam dostac.Autobus z Escuintla kosztuje 1.2 euro a z Gwatemala City 2.5euro i jedzie ok 2 godzin. Po drugie jest sporo hoteli na kazda kieszen jest market z lokalnymi pysznosciami,swieze ryby,tanie piwo i zero turystow przez 9 dni widzielismy tylko 2 biale twarze i to w lusterku. Od poniedzialku do piatku plaze sa prawie puste wiec mozna wytargowac dobra cene za pokoj nam udalo sie wyrwac hotel z basenem ,klimatyzacja dostepem do kuchni 100 metrow od plazy 5 minut od miasteczka za jedyne 9 euro. Jakby ktos kiedys chcial tam pojechac to hotel nazywa sie Gran Emir a zarzadza nim przemily Jose.Wstawalismy bardzo wczesnie bo juz o 7dmej bylismy na targu by kupic swieza rybke na lunch badz na kolacje do tego oczywiscie warzywa i owoce. Jedlismy sniadanie i grzalismy co sil w nogach na plaze.Bylo codziennie niemilosiernie goraco po piasku nie dalo sie chodzic nawet w klapkach za to woda byla przyjemna wiec nie wylazilismy z niej chyba ze po piwo albo cos zjesc.Poniewaz na gorace dania bylo po prostu za goraco przyzadzalismy ceviche czyli surowa rybe ugotowana w soku z limonki z dodatkiem swierzego pomidora,cebuli,kolendry i ostrej papryki lub robilismy koktajle ze krewetek z pikantnym sosem pomidorowym oczywiscie swieza zrobionym.Planowalismy tam zostac tylko 4 dni a zostalismy 9 i zebym sluchal Agi to zostalibysmy pewnie tam miesiac.

ola7272
ola7272 - 2015-09-03 18:44
BAJKA super miejca ciekawe pisz wiecej

Zasoby: 143 wpisy143 301 komentarzy301 2180 zdjęć2180 0 plików multimedialnych0

21.05.2016 - 21.05.2016