Geoblog.pl    onewayticket    Podróże    Ameryka Centralna,Poludniowa oraz Kuba    Wyspiarskie Przyjemnosci!!

Wyspiarskie Przyjemnosci!!

Honduras
Honduras, Utila

Zycie na wyspach jest piekne! Jest inne moim zdaniem lepsze ,spokojniejsze, bardziej swoiskie i ustabilizowane. Jako ze na wyspach mieszkam juz od 13 lat smialo moge na ten temat moge cos powiedziec.Wyspiarze sa bardziej otwarci,pogodni ,towarzyscy ale i tajemniczy bo czesto wyznaja zasade ze to co wydarzylo sie na wyspie zostaje na niej.\par
Utila w Hondurasie jest miejscem magicznym mimo ze jest latwo dostepna dla wszystkich to ciagle skrywa wiele sekretow do ktorych dotrzec mozna jedynie wtedy gdy sie tu zamieszka.\par
Jako ze bylismy tam tylko dwa tygodnie ominelo nas wiele atrakcji jakie oferuje ten przepiekny skrawek ziemi ale mam nadzieje ze jeszcze kiedys tu wroce i nie pozwole aby co kolwieg wartosciowego mnie ominelo.\par
Wiekszosc ludzi przyjerzdza tu aby nurkowac lub zrobic licencje na uprawianie tego wspanialego sportu.Jako ze ceny sa bardzo przystepne ciagna tu cale rzesze zwolennikow podwodnego swiata. Kazdy wydany tu grosz nie bedzie stracony bo rafa kolarowa jest po prostu fantastyczna.Korale sa przepiekne nie zniszczne i skrywaja ogromna ilosc roznych gatunkow ryb.Zaliczylismy 20 nurkowan kazde w innym miejscu i nawet nie widzielismy 1/3 z tego co te miejsce oferuje.W dodatku mozna smialo nurkowac wylacznie z rurka i maska bo w niektorych miejscach rafa zaczyna sie juz zaledwie 2 metry od brzegu.\par
Nurkowanie jest oczywiscie najwieksza atrakcja ale mozna tez wylegiwac sie na pieknych plazach( ktore sa co prawda bardzo malenkie ale bardzo urokilwe)jezdzic konno,biwakowac pod golym niebem,lowic ryby czy udac sie z lokalnymi na polowanie krabow ktorych jest tu cale mnostwo.Po calym dniu warto napic sie zimnego piwa w jednym z licznych barow w ktorym to podzielic mozna sie z innymi na temat przezyc doswiadzonych podczas nurkowania i nie tylko. My spedzalismy wieczory na pomoscie z ktorego mielismy wspanialy widok na moze i niebo ktore co dziennie usiane bylo setkami gwiazd.

zula - 2015-09-24 06:06
Piękne zdjęcia!