Geoblog.pl    onewayticket    Podróże    Ameryka Centralna,Poludniowa oraz Kuba    Sam nie wiem co o tym miejscu mam napisac

Sam nie wiem co o tym miejscu mam napisac

Belize
Belize, Cay Caulker

Jak juz wspominalem wczesniej San Pedro potraktowalismy jako port przesiadkowy do Cay Culker a to dla tego ze ceny tam sa z kosmosu (bo za pokoj w hostelu wolaja 60 usa) I tak tloczno I gwarno ze zyc sie nie da dla ludzi ktorzy wola nature spokoj czyli kompletnie nie dla nas.

Po pol godziny szybka lodzia bylismy w Cay Culker co kosztowalo nas 15usa od osoby co moim zdaniem stanowczo za duzo ale to jest Belize I tu sie placi moi drodzy.
Jezeli ktos wam powie albo gdzies przeczytacie ze to miejsce jest cudowne albo ze jest rajem to znaczy ze ten ktos nigdzie nie byl albo ma zle wyobrazenie o raju. Dla mnie te miejsce jest ok. Sa tu fajne knajpki, restauracje,agencje turystyczne,mini supermarkety(wszystkie prowadzone przez chinczykow) i podobno fajne miejsa do nurkowania(balem sie sprawdzic bo dla mnie nie wygladalo to dobrze) i dosc tanio mozna traffic nocleg(od 20 usa nawet).My spalismy w domku na drzewie za 17.5 a hostel sie zowie Pet Garden(ale nie polecam za duzo psow i atmosfera tez dziwna) Nie ma tu natomiast fajnych plaz,pol namiotowych i pozadku bo jak tylko opusci sie glowna ulice to syf jest nie ziemski i wcale tu nie koloryzuje. Moim zdaniem za 10 lat ta wyspa utonie w smieciach.
Jezeli ktos ma tydzien wakacji i mysli o jakims fajnym egzotycznym miejscu to w zaden sposob niech nie bieze ani San Pedro ani Cay Caulker pod uwage po sie bardzo rozczaruje. My zostajemy tu tylko 3 dni co i tak jak na moj gust jest za duzo. Jedynie co dobrego moge powiedziec to to ze najedlismy sie homarow bo akurat byl sezon ale sam je przyzadzilem bo w restauracji chcieli 10 usa za jednego a ja kupilem od rybakow 10 za 10 usa +wegiel 3usa, maslo i czosnek 2 i za 15 usa mielismy wyzerke ze ho ho

Przykladowe ceny:

- Cala ryba w restauracji 10 usa
-smazony kurczak z frytkami duza porcja(u chinczyka) 3 usa
-piwo w sklepie 284ml 1.70 usa zdzierstwo
- wypozyczenie roweru na caly dzien 7.5 usa
-coca cola 500ml .75 centow
-kayak za godzine 7.5 usa (duza przesada)

Ogolnie jest drogo a jakosc ni jak nie ma sie do ceny.Wniosek jest prosty spadamy w inne miejsce.

Zasoby: 143 wpisy143 301 komentarzy301 2180 zdjęć2180 0 plików multimedialnych0

21.05.2016 - 21.05.2016