Geoblog.pl    onewayticket    Podróże    Ameryka Centralna,Poludniowa oraz Kuba    Leon

Leon

Nikaragua
Nikaragua, León
Przejechano 12013 km

Jezeli zaczynacie swoja przygode z Nikaragua od strony polnocnej warto jest zatrzymac sie w Leon.Spedzac tu mozna czas na wiele sposobow a jednym z nich jest zwiedzanie zabytkowych kolonialnych uliczek oraz Katedr z ktorych najwieksza i najpiekniejsza jest Katedra Leon(najwieksza w ameryce srodkowej).
Wokol miasta sa wulkany na ktore mozna udac sie samemu lub z zorganizowana wycieczka lub pojechac na plaze oddalone zaledwie 20 min jazdy autobusem lub autostopem.
Moim ulubionym zajeciem jest szwedanie sie po bazarach i straganach gdzie godzinami mozna podpatrywc zachowania i zwyczaje miejscowych a w dodatku mozna cos nowego zjesc
i tym samym wprowadzic sie w dobry nastroj bo nie ma nic gorszego jak zwiedanie swiata z pustym zoladkem.Jak juz wczesniej wspominalem Nikaragua jest jednym z najtanszych
krajow ameryki centralnej wiec mozna tu zaoszczedzic lub pozyc troche na wyzszym poziomie.Ogolnie atmosfera jest przyjazna i mam wrazenie ze polubie Nikarague i bede staral sie tu zostac troche dluzej.

P.S Zamieszcze kilka przykladowych cen.

Tani hostel 200 Cordoba czyli 7 usa
Piwo litrowe w sklepie 37 czyli 1.5 usa
Pyszne danie z miesem lub zupa na bazarze 40-45 cordoba czyli 1.8 usa

Dysponujac budrzetem 25 euro dziennie mozna tu sobie na wiele pozwolic ja zaczynam od wymiany garderoby bo znudzilo sie mi juz zaszywac kolejne dziury ha ha

zula - 2015-09-28 07:22
Sama nazwa miasta jest bardzo przyjazna ;)
Bazary są wizytówką miasta- widać wszystko:ludzi, produkty,są zapachy z danego kraju.Twoje- Wasze zdjęcia oddają atmosferę wspaniale.
pozdrawiam

Bernard
Bernard - 2015-09-28 09:41
Witam Cię Robercie! Prawdę mówiąc, to musisz mieć żołądek strusia, żeby to wszystko wchłonąć i jeszcze tym się delektować - daj Ci Boże zdrowie
(i dużo kasiory). Polubiłem te Twoje obserwacje
i łapię się na tym, że z niecierpliwością czekam na kolejny odcinek serialu pt."onewayticket".

onewayticket
onewayticket - 2015-09-28 16:18
Szkoda ze kasiory nie mam wiecej moglbym wtedy wiecej jesc tym bardziej ze tu sie nie tyje wrecz przeciwnie od poczatku podrozy schudlem 12.5 kg haha

B.O.
B.O. - 2015-09-28 23:11
I bardzo dobrze, że trochę zeszczuplałeś (Aga Ci tego nie mówi, że wyprzystojniałeś?) - to dobre
dla zdrowia, dobrego samopoczucia, kiedy człowiek
czuje się lżejszy. Chyba nie chcesz być spaślakiem
- masz 35 lat i to jest Twoja "akme" (jak mawiali Grecy starożytni), czyli najlepszy okres w życiu
człowieka - doceń to! (wybacz to ględzenie, ale to chyba skrzywienie zawodowe). Bywaj!

Zasoby: 143 wpisy143 301 komentarzy301 2180 zdjęć2180 0 plików multimedialnych0

21.05.2016 - 21.05.2016